“Болничният“ прекъсва ли платения отпуск?

Представянето на болничен лист при вече започнало ползване на платен годишен отпуск, представлява ли искане на работника/служителя за прекъсване на платения годишен отпуск и ако да, как следва да действат

Сподели
Може ли работникът или служителят едностранно да определи кога да ползва платения си год. отпуск?

Може ли и в кои случаи, работникът или служителят едностранно да определи кога да ползва платения си годишен отпуск? Когато отпускът е отложен или не е ползван до края на

Сподели
Възстановяване след уволнение и ползване на отпуск

Може ли работничка и служителка, явила се при работодателя в срока по чл. 345, ал. 1 КТ, (след отмяна на незаконно уволнение), да поиска отпуск по чл. 163 КТ (отпуск

Сподели
Устно разрешение за отпуск

Отговор на поставен въпрос: Неплатеният, както и платеният, отпуск се разрешават само с писмена заповед от работодателя. В случай, дори на получено устно разрешение, то отпускът не се счита за

Сподели